INSTALACJE TV-SAT

 

 

Instalacje telewizyjne, antenowe, telefoniczne i komputerowe w domach jednorodzinnych.

Instalacja urządzeń aktywnych.

 

Ten etap powinien być wykonany przez fachowego instalatora, posiadającego odpowiednią wiedzę w zakresie doboru urządzeń aktywnych i biernych, oraz mającego dostęp do urządzeń pomiarowych umożliwiających prawidłowe uruchomienie instalacji. Zaleca się stosowanić sprawdzony sprzęt, w szczególności mogą to być: – Rozgałęźniki i odgałęźniki ,Multiswitch  (dla 4 gniazd) R70952 (dla 8 gniazd dodać multiswitch przelotowy R70951 wraz z zasilaczem ZS18/1000 R71470) – Wzmacniacz antenowy do telewizji naziemnej HS-013 R82010 lub CA-215 R90461 – Modulator MT-11P R871711 umożliwia wprowadzenie do instalacji antenowej sygnału z DVD VCR, tunera Sat, kamery CCTV – SignalLink R93109 umożliwia sterowanie różnymi urządzeniami audio-video, posiadającymi pilota podczerwieni (DVD, VCR, tuner Sat) z innych pomieszczeń – Domofony Sprzęt do instalacji domofonowej – polecamy domofony firmy Alcad Sprzęt do instalacji telefonicznej- dobór indywidualny – polecamy: – centrala telefoniczna Slican PMS-08 – bramotel CBRA1 Sprzęt do instalacji komputerowej – dobór indywidualny. Zabezpieczenia – Instalacji antenowej R48602 – Instalacji komputerowej J2820 – Instalacji zasilającej 220 V P1315

Schematy instalacji możliwych do wykonania dzięki odpowiedniemu okablowaniu 

 sch1

 

SCHEMAT INSTALACJI TV NAZIEMNEJ W DOMKU JEDNORODZINNYM

 

 

Oto podstawowy schemat instalacji w domku jednorodzinnym. Instalacja umożliwia odbiór dowolnego programu naziemnego w każdym gniazdku antenowym. Anteny i zwrotnica zamontowane na dachu, wzmacniacz i rozgałęźnik na strychu. Instalacja umożliwia rozwój i podłączenie w przyszłości tunerów satelitarnych. Trzeba zwrócić uwagę w czasie budowy lub remontu domu na doprowadzenie przewodów do wszystkich punktów, gdzie przewidujemy instalację gniazdek antenowych. Warto wtedy położyć dobry przewód satelitarny aby za kilka lat nie trzeba było go wymieniać. Wszystkie przewody doprowadzamy do jednego miejsca na strychu gdzie będą one połączone ze sobą rozgałęźnikami lub odgałęźnikami.

 

 sch2

SCHEMAT INSTALACJI TV NAZIEMNEJ I SATELITARNEJ W DOMKU JEDNORODZINNYM

Oto schemat instalacji w domku jednorodzinnym zbudowany na bazie schematu podstawowego powiększony o tuner satelitarny. Instalacja umożliwia odbiór dowolnego programu naziemnego w każdym gniazdku antenowym oraz jednego programu satelitarnego we wszystkich gniazdkach. Program satelitarny można zmieniać z każdego miejsca w domu gdzie zainstalowano przedłużacz pilotów. Anteny i zwrotnica zamontowane na dachu, wzmacniacz, tuner satelitarny, sumator i rozgałęźnik na strychu. Tuner można zamontować w jednym z pokoi ale trzeba przewidzieć doprowadzenie dodatkowego przewodu od tunera do sumatora na strychu. Instalacja umożliwia rozwój i podłączenie w przyszłości dodatkowych tunerów satelitarnych i monitoringu.

 

 

 sch3

SCHEMAT INSTALACJI TV NAZIEMNEJ I SATELITARNEJ Z MONITORINGIEM W DOMKU JEDNORODZINNYM

 

 

Oto schemat instalacji w domku jednorodzinnym zbudowany na bazie schematu podstawowego powiększony o tunery satelitarne z podglądem posesji. Instalacja umożliwia odbiór dowolnego programu naziemnego w każdym gniazdku antenowym, jednego programu satelitarnego z pakietu Polsatu 2C, jednego programu satelitarnego z pakietu Cyfry+ oraz podgląd posesji z kamery TV (lub kilku kamer) we wszystkich gniazdkach. Programy satelitarny można zmieniać z każdego miejsca w domu gdzie zainstalowano przedłużacz pilotów – w tym przypadku PowerLink. Anteny i zwrotnica zamontowane na dachu, wzmacniacz, tunery satelitarne, sumator i rozgałęźnik na strychu. Tunery można zamontować w jednym z pokoi ale trzeba przewidzieć doprowadzenie dodatkowego przewodu od tunerów do sumatora na strychu. Instalacja umożliwia rozwój i podłączenie w przyszłości kolejnych tunerów satelitarnych i większej ilości kamer do monitoringu.

 

 

 

 sch5

SCHEMAT INSTALACJI TV NAZIEMNEJ I SATELITARNEJ NA MULTISWITCHU W DOMKU JEDNORODZINNYM

 

 

Oto schemat instalacji w domku jednorodzinnym zbudowany na bazie multiswitcha 9-wejściowego. Instalacja umożliwia odbiór dowolnego programu naziemnego w każdym gniazdku antenowym, oraz dowolnego programu satelitarnego z tunera satelitarnego dołączonego do danego gniazdka TV-Sat oraz podgląd posesji z kamery TV we wszystkich gniazdkach. Zaletą instalacji jest możliwość oglądania w każdym pokoju innego programu satelitarnego wadą zaś cena ponieważ trzeba kupić tyle tunerów satelitarnych ile odbiorników TV. Należy zwrócić uwagę w czasie budowy lub remontu domu na doprowadzenie przewodów do wszystkich punktów, gdzie przewidujemy zainstalowanie gniazdek antenowych.